Wiedza

GDZIE SZUKAĆ KSIĘGOWEGO W NIEMCZECH

Odkąd Polska 1 maja 2004 roku przystąpiła do Unii Europejskiej zyskaliśmy prawo do pracy w krajach całej wspólnoty. Niemcy i Austria wprowadziły siedmioletni okres przejściowy, ale tan zakończył się już w 2011 roku. Od tego momentu także w tych krajach bez przeszkód możemy nie tylko pracować, ale również zakładać własne firmy. To właśnie nasi zachodni sąsiedzi są krajem bardzo chętnie wybieranym przez Polaków, jeśli chodzi o emigrację ekonomiczną. Lepsza opieka medyczna, wyższy standard życia i liczne zasiłki socjalne wypłacane także nam, emigrantom, kuszą do osiedlania się po niemieckiej stronie Odry.
Co w sytuacji, gdy nie chcemy być tylko pracownikami i marzymy o tym, by zostać szefem? Księgowy w Niemczech jest on nam faktycznie potrzebny?

KSIĘGOWY W NIEMCZECH – GDZIE SZUKAĆ?

Jeżeli podejmiemy decyzję o rozpoczęciu prowadzenia własnej działalności gospodarczej po niemieckiej stronie Odry musimy pamiętać o jednej bardzo ważnej kwestii – założenie firmy w Niemczech jest równoznaczne z tym, że będziemy podlegali tamtejszemu prawu podatkowemu. Co za tym idzie będziemy rozliczali się z niemieckim fiskusem. To z kolei niejako wymusza na nas konieczność zapoznania się z zasadami prowadzenia księgowości zgodnie z tamtejszymi przepisami. Na ogół wtedy pojawia się pytanie – gdzie szukać księgowego w Niemczech?

Obecnie nie tylko korzystanie z telefonów komórkowych jest czymś zupełnie oczywistym. Także surfowanie po Internecie, z którym możemy połączyć się właśnie za pomocą telefonu nie jest już niczym niezwykłym. Zatem odpowiedź na postawione wcześniej pytanie nasuwa się sama – księgowego w Niemczech można znaleźć w sieci. Z racji tego, że obecnie społeczeństwo (konsumenci, usługobiorcy) „przeniosło się do Internetu” to w ślad za nim podążyli również ci, którzy mogą dostarczyć im potrzebnych towarów bądź świadczyć usługi. Warto poświęcić zatem chwilę, by zapoznać się z ogłoszeniami różnych biur księgowych i wybrać niekoniecznie to, do którego mamy najbliżej, ale to, którego klienci
są naprawdę zadowoleni ze świadczonych im usług.

CZY POMOC KSIĘGOWEGO JEST NIEZBĘDNA?

Poszukiwania certyfikowanej kancelarii podatkowej warto zacząć, gdy podejmiemy już decyzję o założeniu własnej działalności gospodarczej. Jeżeli planujemy założyć spółkę pierwsze spotkanie z doradcą podatkowym będzie musiało mieć miejsce jeszcze zanim firma oficjalnie zacznie swoją działalność. Nie warto odkładać poszukiwań księgowego
w Niemczech
do czasu, aż tamtejszy urząd skarbowy sam czegoś od nas zażąda, bo wtedy może nam po prostu zabraknąć czasu, by wprowadzić kogoś w finanse naszej firmy. Rozsądny przedsiębiorca zapobiega i przewiduje konsekwencje swoich działań oraz troszczy się o przestrzeganie przepisów, także związanych z prowadzeniem księgowości.

Wizyta w biurze doradczym może pomóc nam odpowiedzieć na pytanie, gdzie szukać księgowego w Niemczech. Pracownicy wspomnianego biura mogą udzielić nam pomocy z zakresu prawa, administracji oraz właśnie księgowości. Dzięki znajomości niemieckiego prawa, zwłaszcza tego dotyczącego prowadzenia działalności gospodarczej, świadczone
przez nich usługi stoją na bardzo wysokim poziomie. Daje nam to pewność, że nasza firma jest otoczona naprawdę kompleksową opieką profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *