Biznes

HANDEL SAMOCHODAMI Z NIEMIEC

Polacy wyjeżdżający do Niemiec w poszukiwaniu pracy i lepszych warunków życia nie zawsze zajmują się sezonowym zbiorem warzyw lub owoców bądź pracą na budowie. Coraz częściej pracują jako dentyści, lekarze, opiekunki osób starszych, fryzjerki. Nie boją się także zakładać własnych firm. Choć większość z nich to te jednoosobowe działalności gospodarcze to nie brak tu też spółek.

Ciekawym pomysłem na biznes jest też handel samochodami w Niemczech. Z racji tego, że mamy opinię kreatywnych i energicznych warto rozważyć i taką możliwość zastanawiając się nad założeniem własnej działalności gospodarczej.

HANDEL SAMOCHODAMI W NIEMCZECH – GDZIE SZUKAĆ AUT?

Konkurencja na rynku sprzedaży aut u naszych zachodnich sąsiadów jest coraz większa. Nie oznacza to jednak, że nie możemy spróbować swoich sił właśnie w tej branży. Handel samochodami w Niemczech, podobnie jak innymi towarami, wymaga pewnych zdolności, ale także cierpliwości w poszukiwaniu aut, które można potem z zyskiem sprzedać.

Chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem, przynajmniej na początku przygody z handlem samochodami, jest kupowanie aut od osób prywatnych. Są one na ogół w lepszym stanie, a co za tym idzie można potem sprzedać je z większym zyskiem. Dodatkowo mamy okazję nieco dowiedzieć się o historii interesującego nas auta bezpośrednio od jego właściciela. W niektórych przypadkach też łatwiej negocjować cenę z osobą prywatną, bo w przeciwieństwie do handlarza nie uwzględnia ona w swoich kalkulacjach cenowych kosztów reklamy, czy pracowników zajmujących się samochodami w związku chociażby z ewentualnymi naprawami przed wystawieniem auta do sprzedaży w salonie.

AUTA POLEASINGOWE Z NIEMIEC – CZY WARTO?

Stwierdzenie, że wszystkie auta poleasingowe są spod znaku zaniedbanych i zajeżdżonych jest trochę na wyrost, a czasami nawet nieco krzywdzące. Także tam można znaleźć coś ciekawego. Jeśli zamierzamy prowadzić na większą skalę handel samochodami w Niemczech warto zainteresować się właśnie tymi autami. Niezaprzeczalnym atutem tych aut jest to, że mają dobrze udokumentowaną historię serwisowania, a wszystkie wymieniane części są oryginalne. Trzeba pamiętać także o tym, że to stosunkowo młode samochody. Przedsiębiorcy, którzy kupują je dla siebie lub swoich pracowników na ogół sprzedają je krótko po tym, gdy skończy się okres gwarancyjny. Natomiast zdecydowanym minusem aut poleasingowych jest ich przebieg. Mimo tego, że to dość młode samochody, bo przeważnie mają jakieś 2 czy 3 lata, stan ich licznika zbliżony jest do tych o kilka
lat starszych.

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję dotyczącą tego, czy faktycznie chcemy i możemy zająć się handlem samochodami w Niemczech warto wcześniej spotkać się z pracownikiem biura doradczego. Pracownicy wspomnianego biura posiadają nie tylko teoretyczną wiedzę
z dziedzin administracji, księgowości, czy prawa, ale potrafią też doskonale zastosować ją w praktyce, dzięki czemu pomagają polskim przedsiębiorcom planującym założenie działalności gospodarczej po niemieckiej stroni Odry. Nie można nie wspomnieć, że coraz więcej biur otwiera swoje placówki w Niemczech, a co za tym idzie polscy przedsiębiorcy mogą liczyć tam na pomoc w prowadzeniu firmy w języku polskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *