Biznes

KONTO DLA TWOJEJ FIRMY W NIEMCZECH

W czasach, kiedy opłat za zakupy czy rachunki dokonuje się z wykorzystaniem płatności elektronicznej prawdopodobnie zdecydowana większość z nas nie można wyobrazić sobie funkcjonowania bez konta bakowego. Nie tylko osoby prywatne życie w pewien sposób zmusza do założenia swojego konta. Także prowadzenie działalności gospodarczej
jest poniekąd od tego uzależnione. Rozliczenia z dostawcami, odbiorcami, a także z fiskusem oraz innymi urzędami lub instytucjami dokonywane są w formie bezgotówkowej.
Jest to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ noszenie przy sobie dużych kwot pieniędzy oprócz tego, że nie zawsze jest wygodne to dodatkowo zwiększa ryzyko ich utraty, np. na skutek kradzieży.

KONTO FIRMOWE W NIEMCZECH

Posiadanie konta firmowego w Niemczech jest jednym z warunków prowadzenia tam działalności gospodarczej. Samo założenie rachunku bankowego nie należy do najtrudniejszych. Bez względu na to, czy Polsce, czy po niemieckiej stronie Odry wszystko przebiega bardzo podobnie. Zatem nic nie powinno nas w tej kwestii zaskoczyć. Podobieństw jest więcej – wybór właściwego banku i jego najlepszej oferty
może już nastręczać pewnych trudności. 

Takie rzeczy jak chociażby wysokość opłat za prowadzenie konta, prowizja za wypłatę z bankomatów lub za posiadanie karty oraz wykonywane nią transakcje to coś, co powinniśmy obowiązkowo sprawdzić zanim podpiszemy umowę z bankiem. Niemieckie banki praktykują politykę tzw. cashback. W praktyce oznacza to, że każda operacja dokonywana kartą wiąże się z pobraniem przez bank prowizji. Także w tej kwestii pomocne mogą być biura doradcze, których pracownicy podpowiedzą nam, na co zwracać uwagę i czego unikać w czasie poszukiwania banku oraz zakładania w nim konta firmowego w Niemczech.

KOSZTY PROWADZENIA KONTA BANKOWEGO

Myli się ten, kto myśli, że konto firmowe w Niemczech obciążone jest dużymi opłatami ze strony samego banku. Poszczególne placówki rywalizują między sobą, by przyciągnąć jak największą liczbę klientów. W efekcie czego proponują coraz atrakcyjniejsze, z punktu widzenia przedsiębiorców, warunki prowadzenia kont bankowych, np. brak opłat
za prowadzenie rachunku. Analogicznie jak w przypadku kont osobistych tak również w ich biznesowym odpowiedniku istnieje możliwość założenia bezpłatnego konta firmowego w Niemczech. Warunkiem jest oczywiście włożenie wysiłku w znalezienie takiej oferty pośród mnóstwa innych proponowanych nam przez banki.

Musimy przy tym pamiętać, że oferta jaką przedstawi nam bank uzależniona będzie przede wszystkim od tego, jaki rodzaj działalności gospodarczej prowadzimy. Nie bez znaczenia jest też dla banku również wysokość osiąganych przez nas miesięcznie przychodów, a także aktualny stan naszego rachunku. Ponadto bank weźmie uwagę, czy jesteśmy zainteresowani posiadaniem karty debetowej, kredytowej, czy najzwyklejszej bankomatowej.

Gdy już zdecydujemy się na konkretny bank i wybierzemy jedną z jego ofert kierowaną do firm nie pozostanie nam nic innego, jak po prostu otworzyć konto firmowe. Wniosek o założenie konta można w Niemczech przesłać do banku drogą elektroniczną. Jednak w sytuacji, gdy chcemy zrobić to osobiście musimy z wyprzedzeniem umówić się na takie spotkanie w interesującej nas placówce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *