Biznes

POMOC W PROWADZENIU DZIAŁALNOŚCI 
W NIEMCZECH

Obecnie prawie każdy ma telefon komórkowy. Natomiast dzięki wszechobecnemu Internetowi można znaleźć dosłownie wszystko i wszystkich, a nawet rozmawiać.
Jeśli zaś chcemy gdzieś wyjechać nie trzeba mieć swojego samochodu. Wystarczy kupić bilet na autobus, pociąg, czy samolot i bez większych formalności, za to całkiem wygodnie trafić do celu swojej podróży. Wycieczki, także te zagraniczne, cieszą się niesłabnącą popularnością, zwłaszcza w okresie letnim, który sprzyja takim wyjazdom. Prawdopodobnie taki stan rzeczy przyczynił się do tego, że nie boimy się za granicę wyjeżdżać nawet na dłużej, np. w poszukiwaniu pracy. Coraz chętniej podejmujemy także decyzje o emigracji zarobkowej i na stałe osiedlamy się poza granicami ojczyzny.

Krajem, w którym Polonia jest dość liczna są Niemcy. Fakt, że to jeden z naszych sąsiadów i to w dodatku dość bogaty, tylko dodatkowo zachęca do przekraczania Odry. Zarobki w euro, opieka socjalna, wyższy poziom opieki zdrowotnej są reklamą samą w sobie.
Co więcej nasi rodacy nie wyjeżdżają do Niemiec tylko w związku z pracą sezonową. Bardzo chętnie osiedlają się tam z całymi rodzinami, a ich dzieci chodzą do tamtejszych szkół. Niemcy stają się dla nich drugą ojczyzną.

POMOC W PROWADZENIU DZIAŁALNOŚCI W NIEMCZECH – CZEMU WARTO SKORZYSTAĆ?

W związku z tym, że nasi rodacy tak dobrze czują się za zachodnią granicą kraju, a wielu z nich nie planuje powrotu do kraju zakładają właśnie w Niemczech swoje biznesy. Polacy słyną z przedsiębiorczości, więc fakt, że tak dobrze radzą sobie jako przedsiębiorcy nie powinien nikogo specjalnie dziwić.

Jeżeli prowadzimy już działalność gospodarczą lub dopiero planujemy założyć własną firmę w Niemczech bardzo rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług biura doradczego. Przekonanie, że prowadzenie interesów wszędzie wygląda podobnie jest niestety mylne.
Z racji tego, że Polska i Niemcy są w Unii Europejskiej na pewno część przepisów w tym względzie jest podobna, ale są też znaczące różnice, które zwłaszcza dla młodych przedsiębiorców mogą stanowić zdradliwe wręcz pułapki.

Polskie biura doradcze otwierają swoje placówki także po niemieckiej stronie Odry i naszym rodakom pomagają w prowadzeniu działalności w Niemczech.

GDZIE SZUKAĆ BIUR DORADCZYCH?

Znalezienie polskiego biura doradczego nie jest trudne, szczególnie teraz, gdy wystarczy włączyć dowolną przeglądarkę internetową w telefonie. Nawet wtedy, gdy mamy świetny pomysł na biznes bez znajomości języka niemieckiego i obowiązującego tam prawa liczenie na sukces może okazać się nieco złudne. Zarówno prawna, jak i administracyjna pomoc
w prowadzeniu działalności gospodarczej w Niemczech
jest naprawdę nieoceniona.

Jeśli w pobliżu miejsca naszego zamieszkania nie udało nam się znaleźć polskiego biura doradczego warto szukać dalej. Kompleksowe usługi, jakie świadczą takie biura, mogą rzucić nowe światło na naszą działalność gospodarczą oraz wskazać nowy kierunek jej rozwoju. Ponadto pracujący tam doradcy pomagają także tym, którzy dopiero planują rejestrację własnej firmy. Wskazówki osób dobrze znających zarówno niemiecki rynek, jak i rządzące nim przepisy prawne na pewno ułatwią start nowemu przedsiębiorcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *