Biznes

SIEDZIBA W NIEMCZECH DLA TWOJEJ FIRMY

Przebieg kariery zawodowej bywa różny. Jedni mimo młodego wieku bardzo szybko awansują, inni nie odczuwają potrzeby brania udziału w wyścigu o kolejne centymetry na drabinie zawodowej. Niektórzy są tak szczęśliwi na swoim obecnym stanowisku, że wręcz nie wyobrażają sobie, by mogli pracować w innym miejscu. Są jednak i tacy, którzy znudzeni, rozczarowani lub po prostu zniechęceni brakiem perspektyw rozwoju podejmują decyzję o porzuceniu dotychczasowego stanowiska i próbują własnych sił zakładając swoją firmę.

SIEDZIBA FIRMY W NIEMCZECH – OBOWIĄZEK?

Jednym z podstawowych wymogów stawianych przyszłym przedsiębiorcom nie tylko u naszych zachodnich sąsiadów, ale także w wielu innych krajach, jest posiadanie siedziby dla swojej firmy. Choć w teorii wydawać by się to mogło dość proste nie zawsze takie jest w praktyce. W myśl obowiązującego w Niemczech prawa każda osoba wykonująca stale i w zorganizowany sposób pracę zarobkową wiążącą się z dowolnym rzemiosłem, handlem, czy z usługami powinna zarejestrować swoją działalność, a co za tym idzie odprowadzać podatki. Oczywiście nie każdy elektryk, murarz, stolarz, czy chociażby opiekunka osób starszych może już na początku swojej działalności pozwolić sobie na wynajęcie oraz wyposażenie odpowiedniego lokalu. Co więcej znaczna część osób zakładających jednoosobową działalność gospodarczą swoją pracę wykonuje u klienta, w związku z czym nie korzystają z lokalu przeznaczonego na siedzibę firmy lub robią to sporadycznie.

WIRTUALNE BIURO – TAŃSZA ALTERNATYWA

Taki stan rzeczy zaowocował powstaniem biur wirtualnych w Niemczech. Obecnie znajdują się one w każdym większym niemieckim mieście i bez trudu można skorzystać z ich niezwykle szerokiej oferty. Biuro wirtualne przede wszystkim użycza adresu, dzięki któremu nie tylko początkujący przedsiębiorcy, ale także firmy pragnące otworzyć swoje oddziały w nowym mieście, mogą spełnić warunek dotyczący posiadania siedziby
dla swojej firmy Niemczech
. Wśród usług oferowanych przez biura wirtualne jest także prowadzenie korespondencji, odbieranie bądź przekierowywanie rozmów telefonicznych, tłumaczenia tekstów, jak również wynajmowanie pomieszczeń w celu przechowywania tam dokumentów, czy wreszcie udostępnianie biur i sal konferencyjnych na czas spotkania z klientami. Dodatkowo biura te wynajmują swoim klientom także lokale, na ogół wyposażone, w których może mieścić się faktycznie biuro firmy bez względu na to, czy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza prowadzona przez opiekunkę osób starszych, czy też jeden z oddziałów dużej, zagranicznej korporacji.

Znalezienie i wynajęcie, a potem wyposażenie lokalu, który ma być siedzibą naszej firmy w Niemczech jest zdecydowanie droższym i bardziej czasochłonnym rozwiązaniem. Zapewne jest to jeden z powodów, dla których biura wirtualne cieszą się taką popularnością.
Nie sposób nie dodać, że z racji walki o jak największą ilość klientów wspomniane biura wirtualne mieszczą się w reprezentacyjnych, a nawet luksusowych punktach miasta.
Co za tym idzie każdy ich klient będzie mógł w polu „siedziba firmy w Niemczech” wpisać adres, którego inni mogą mu po prostu pozazdrościć. Naturalnie prestiżowa lokalizacja oraz zakres świadczonych przez biuro usług znajdują swoje odzwierciedlenie w cenie.
Nie można mimo to zapominać, że posiadanie siedziby firmy w popularnej części miasta prawdopodobnie zaowocuje w przyszłości tym, że więcej osób będzie miało szansę dowiedzieć się o naszej firmie. Skorzystać z jej usług, a co za tym idzie stworzy nam szansę lepszego zarobku oraz rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *