Styl życia

POŻYCZKI W NIEMCZECH

Pieniądze… Coś, czego potrzebujemy wszyscy, ale nie każdy z nas je ma, a przynajmniej nie w takiej ilości, jakbyśmy sobie tego życzyli. Są tacy, którzy w kwestii finansowej mogą liczyć na pomoc rodziców, a ci bez większych problemów pomagają zorganizować wesele marzeń, kupić samochód, wybudować dom lub wyposażyć mieszkanie. Urodzonym pod szczęśliwą gwiazdą wystarczy, że zabiorą się za realizację swojego marzenia, a kwestie finansowe niemal w magiczny sposób rozwiązują się same.

Niestety nie wszyscy mamy tyle szczęścia. Większość z nas musi liczyć wyłącznie na własne siły. W związku z tym czasami nie można uniknąć wzięcia kredytu. Zdecydowanie nie należy rozpatrywać tego w kategorii dramatu, czy nawet ujmy na honorze. Trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, by dokładnie zapoznać się z umową kredytową. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy chcemy wziąć pożyczkę. Zaciągnięcie zobowiązania finansowego nie jest stosunkowo trudne, różnie natomiast bywa z jego spłatą.

POŻYCZKI PO NIEMIECKU – KTO MA SZANSĘ?

Przede wszystkim trzeba jasno powiedzieć, że nie każdy Polak ma szansę na pożyczkę w Niemczech – dokładnie tak samo jest w Polsce. Oczywiście każdy przypadek jest przez bank rozpatrywany w sposób indywidualny, jednak lista warunków do spełnienia pozostaje niezmienna. Dla banku przede wszystkim ma znaczenie nasz staż pracy, forma zatrudnienia oraz zdolność kredytowa. Największe szanse na kredyt mają osoby posiadające stałe zatrudnienie, oczywiście z umową o pracę. Natomiast osoby wykonujące wolne zawody oraz prowadzące działalność gospodarczą tworzą grupę kredytobiorców o większym ryzyku. Przedsiębiorcy o krótszym niż 12 miesięcy stażu prowadzenia firmy niestety nie mają zbyt dużych szans na uzyskanie kredytu po niemieckiej stronie Odry.
Jakie wymagania mają niemieckie banki wobec polskich kredytobiorców?

WYMAGANIA BANKÓW ZA ODRĄ

Jeśli interesuje nas pożyczka w Niemczech musimy spełnić poniższe wymagania:

 1. posiadać zameldowanie na terenie Niemiec;
 2. mieć pozytywną historię kredytową, jest to tzw. Schufa. W tym miejscu warto dodać, że nawet, jeśli przy naszym nazwisku widnieje tam negatywny wpis to mamy szansę na pożyczkę w jednym ze szwajcarskich banków, ponieważ one Shufy nie sprawdzają;
 3. posiadać stałe zatrudnienie – tu z kolei mamy kilka możliwości
 1. umowa o pracę;
 2. własna działalność gospodarcza;
 3. praca w wolnym zawodzie.

Natomiast, jeżeli potrzebujemy mniejszej kwoty warto zastanowić się nad tzw. szybkim kredytem – jest to niemiecki odpowiednik polskiej „chwilówki”.

Zanim umówimy się w banku (w Niemczech jest to wskazane) na rozmowę w sprawie kredytu najrozsądniej będzie, jeśli wcześniej spotkamy się z pracownikiem biura doradczego. Pracujące tam osoby to specjaliści nie tylko z dziedzin prawa i administracji ale także księgowości oraz finansów. Ponadto są to ludzie dobrze zorientowani w niemieckich realiach, również w tym, co dotyczy banków i pożyczek w Niemczech. Dzięki ich wskazówkom możemy uniknąć zaciągnięcia bardzo niekorzystnego kredytu u naszych zachodnich sąsiadów.

KREDYT GOTÓWKOWY W NIEMCZECH

Pieniądze to coś, co w zasadzie jest nam niezbędne do życia. To stwierdzenie nie odnosi się tylko do tych poważniejszych wydatków jak chociażby kupno domu lub samochodu, remont mieszkania, wesele, czy zagraniczne wakacje. Pieniądze są nam potrzebne także do dość prozaicznych czynności, jak np. opłacenie rachunków, realizacja recepty, zakupy w sklepie spożywczym lub przygotowanie wyprawki do szkoły dla dziecka. Podobnie prowadzenie własnej działalności gospodarczej i uzyskanie wiążących się z tym różnego rodzaju pozwoleń bądź koncesji nie może obyć się bez pieniędzy.

A jeśli nie możemy liczyć na finansową pomoc rodziców lub bogatych krewnych?
Na szczęście nie przekreśla to naszych marzeń i to bez względu na to, czy mieszkamy po polskiej, czy po niemieckiej stronie Odry. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą banki oferując nam swoje rozmaite produkty. Jakie wymagania musimy spełnić, by otrzymać kredyt u naszych zachodnich sąsiadów?

KTO MOŻE OTRZYMAĆ KREDYT GOTÓWKOWY?

Podobnie jak po polskiej stronie Odry, tak i po niemieckiej, nie każdy wniosek dotyczący udzielenia pożyczki jest rozpatrywany pozytywnie. Chcąc uzyskać kredyt gotówkowy
w Niemczech
trzeba spełnić trzy podstawowe warunki:

 1. mieć ukończone 18 lat – wraz z osiągnięciem pełnoletniości zyskujemy pełną zdolność do czynności prawnych;
 2. posiadać adres zameldowania na ternie Niemiec – dzięki temu bank będzie mógł sprawdzić naszą zdolność kredytową;
 3. móc wykazać się uzyskiwaniem regularnych dochodów – będzie to nam potrzebne
  do terminowego spłacania rat kredytu.

Jeśli spełniamy powyższe wymagania mamy szansę na uzyskanie pożyczki po niemieckiej stronie Odry.

KREDYT OD OSOBY PRYWATNEJ – CO TO JEST?

O przyznanie kredytu gotówkowego w Niemczech możemy starać się nie tylko w bankach, ale również u osoby prywatnej. U naszych zachodnich sąsiadów funkcjonują dwie platformy pośredniczące w uzyskiwaniu takich właśnie pożyczek. Podobnie jak w przypadku kredytu bankowego, także tu musimy podać nasze dane osobowe oraz określić aktualną sytuację majątkową. Nasz wniosek kredytowy będzie widoczny dla wielu prywatnych inwestorów, którzy w ten sposób lokują swój kapitał. Na ogół kilka osób niejako wspólnie udziela nam kredytu. Dzięki temu ponoszą mniejsze ryzyko na wypadek, gdybyśmy nie byli w stanie wywiązać się z podjętego zobowiązania. Także odsetki, czyli zysk z takiej lokaty kapitału,
dzielą oni między siebie. Jako ciekawostkę warto dodać, że uzyskanie kredytu od osoby prywatnej jest w Niemczech łatwiejsze niż wtedy, gdy wniosek kredytowy składamy w banku.

Niezależnie od tego, jak wysoki planujemy wziąć kredyt gotówkowy w Niemczech ani w jakim banku znaleźliśmy najlepszą dla nas ofertę wskazane jest udać się wcześniej do biura doradczego i z jego pracownikiem przedyskutować całą kwestię. Dzięki temu rozważnemu posunięciu mamy szansę uniknąć podpisania niekorzystnej dla nas umowy kredytowej.  Warto w tym miejscu zaznaczyć, że polskie biura kredytowe coraz częściej otwierają swoje placówki także po niemieckiej stronie Odry.

4 Replies to “POŻYCZKI W NIEMCZECH

 1. Cześć wszystkim

  Czy potrzebujesz pożyczki? możesz rozwiązać swoje problemy, kiedy do niej uciekniesz, czy Agata Barbara Miszczak z Polski, otrzymuję pożyczkę w wysokości 20 000 zł bez żadnych trudności, możesz skontaktować się z nią, aby uzyskać pomoc przez e-mail: favourelena1@hotmail.com Powiedz jej, że przedstawiam ci jego firma.

  Z poważaniem,
  Agata Barbara Miszczak

 2. Jestem Łukasz, jestem tutaj, aby poinformować ludzi, którzy potrzebują problemu finansowego, że istnieje rozwiązanie, a w naszym kraju jest Zbawiciel, ponieważ potwierdzam kwotę pożyczki 100 000 zł i przyszedłem na forum tutaj, aby zeznaj o tej firmie i nikt nie powinien wątpić w tę firmę, ponieważ są one prawdziwe i legalne po moim spotkaniu z firmą pożyczkową Stella Rene, podążyłem za ich krokami i udzielili mi kwoty pożyczki po skontaktowaniu się z tą firmą i przyjechałem tutaj dzisiaj powiedz wszystkim, że istnieje odpowiedź na wszystkie nasze problemy w tym kraju, a dziś jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ mam pożyczkę od firmy i proszę wszystkich, którzy potrzebują pożyczki, aby skontaktowali się z nimi dzisiaj na e-mail mrsstellareneloanfirm1@gmail.com lub skontaktuj się z nimi za pomocą WhatsApp +971586972460 lub skontaktuj się z działem pomocy technicznej pod numerem 586972460, aby uzyskać więcej informacji na temat wymogu pożyczki dzisiaj.

  Łukasz

 3. Witam wszystkich którzy pragną dostać pożyczki tylko nie u favourelena1@hotmail.com to jest kłamstwo co wypisuje BARBARA MISZCZAK ona po prostu nagania ludzi do brania pożyczek a tak na prawdę to ich nie dostaniecie tylko stracicie pieniądze na koszty. OSZUSTWO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *