Biznes

ADRES BIUROWY W NIEMCZECH

Bycie cudzym pracownikiem, nawet jeśli szef jest spod znaku tych wymarzonych, nie wszystkich satysfakcjonuje. Jednak nie wszyscy potrafią doszukać się w sobie genu przedsiębiorczości lub zamiłowania do ponoszenia ryzyka, by zrezygnować ze swojej aktualnej pracy oraz przyjąć wyzwanie zostania swoim własnym szefem. Na szczęście są tacy, którzy podejmują takie decyzje i rozpoczynają nową ścieżkę zawodową – zostają przedsiębiorcami.

Zdawać by się mogło, że założenie działalności gospodarczej, a później prowadzenie jej w taki sposób, by zarabiać coś więcej niż na pokrycie wszystkich rachunków jest nie lada wyczynem. Posiadanie własnej firmy, nawet za granicą, wcale nie należy do tych szalenie trudnych zadań. Co więcej wcale nie wymaga posiadania stopni naukowych
ani nawet wielkiego doświadczenia. Nie zawsze też pomysł musi być szalenie innowacyjny.

ADRES BIUROWY – DO CZEGO POTRZEBNY?

Wyjeżdżając do Niemiec w poszukiwaniu pracy warto wiedzieć, że tamtejsi pracodawcy chętniej zatrudniają osoby prowadzące działalność gospodarczą, także jednoosobową. Wiąże się to chociażby z tym, że zatrudniając innego przedsiębiorcę nie muszą ponosić
np. kosztów ubezpieczenia takiego pracownika. Zatem posiadanie własnej firmy jest poważnym atutem w czasie rozmowy o pracę. Już choćby z tego powodu warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Nawet, jeśli wykonujemy dowolny zawód rzemieślniczy albo po prostu zaliczamy się do grupy tzw. przedsiębiorców mobilnych niemieckie prawo wymusza na nas posiadanie adresu biurowego w Niemczech. Bez niego nie możemy zarejestrować swojej działalności za Odrą. Oprócz posiadania dowodu tożsamości, zaświadczenia o niekaralności i kilku innych niezbędnych dokumentów siedziba firmy również jest konieczna. Wymóg ten nie powinien nikogo dziwić, ponieważ to właśnie pod podany przez nas w czasie rejestracji adres biurowy w Niemczech będziemy otrzymywać np. korespondencję urzędową.

BIURO WIRTUALNE – OFERTA

Skorzystanie z oferty biura wirtualnego w Niemczech i „wynajęcie” adresu jest dość powszechnie stosowaną praktyką, a najważniejsze – jest zupełnie legalne. Klientem takiego biura może zostać praktycznie każdy przedsiębiorca, obywatelstwo niemieckie
nie jest tu wymagane. Zakres usług na jaki się zdecydujemy będzie oczywiście miał przełożenie na cenę. Ta z kolei będzie na pewno niższa niż koszt samodzielnego wynajęcia lokalu i zaaranżowania wnętrza tak, by było ono reprezentacyjne na tyle, by można
w nim było przyjmować zainteresowanych naszymi usługami lub towarami klientów
lub kontrahentów.

Poza tym, że biuro wirtualne użycza nam swojego adresu biurowego w Niemczech
w zależności od tego na jakie inne usługi się zdecydujemy możemy liczyć np. na prowadzenie naszej korespondencji, przekierowywanie rozmów, czy nawet usługi tłumaczeniowe.
Nie można też nie wspomnieć o tym, że wirtualne biura posiadają na ogół dobrą, a nawet znakomitą lokalizację, często w luksusowych dzielnicach niemieckich miast. Posiadanie takiego adresu biurowego w Niemczech to kwestia prestiżu, który prawdopodobnie znajdzie odzwierciedlenie w ilości naszych zleceń.
Nie ulega przecież wątpliwości, że im więcej osób usłyszy o naszej firmie, tym większe prawdopodobieństwo, że grono naszych klientów również będzie się powiększać.

Jeżeli mamy problem ze znalezieniem odpowiedniego adresu biurowego w Niemczech zawsze możemy zgłosić się do biura doradczego, którego pracownicy pomogą nam nie tylko w tej kwestii, ale także udzielą porady prawnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *